1 maja - św. Floriana

PLG_CONTENT_PAGEBREAK_ARTICLE_INDEX

01 maja
św. Floriana Gminny Dzień Strażaka w Szerokopasie.


  Znów przyspieszenie. 04 maja przenieśliśmy na 01-ego. Świętujemy podwójnie. Jednak przedtem dużo dużej pracy. Tym razem gminne obchody Dnia Strażaka u nas, w Szerokopasie! Trzeba przygotować poczęstunek dla około 100 osób, wypożyczyć krzesła, stoły, skompletować nakrycia, udekorować salę i przyrządzić potrawy. Krzesła i stoły to sprawa mężczyzn, ale reszta spadła na nas, kobiety. Irena Tarka i Krysia Lis dekorowały salę, ja szyłam firanki, Maria Gębska zarządzała kuchnią, Halina Cybula , Ewa Chylińska, Ewa Jędrzejewska, Violetta Maćkowska i Renata Plewa (sześć kucharek!) też w kuchni miały stanowiska, potem dołączyłyśmy do nich my. 

Kobiety pracują w kuchni, a strażacy uczestniczą w uroczystej mszy celebrowanej przez księży z Dźwieżna: kapelana OSP kanonika Z. Koślickiego i proboszcza L. Łobodzińskiego.Wychodzą z kościoła....widzicie, jaki piękny był poranek?

 Uroczysta procesja

PLG_SYS_EPRIVACY_UNACCEPT_MESSAGE