16 marca Zebranie Wiejskie w sprawie drogo do Zelgna i Świętosławia

16 marca                   Zebranie wiejskie w sprawie drogi do Zelgna i Świętosławia

Nie byłam,złożyła mnie grypa. Słyszałam różne relacje, niektórzy byli zadowoleni, inni rozczarowani.Jedni są pełni optymizmu, drudzy nie wierzą w skuteczność naszych starań. Cóż, zobaczymy! Fakty sa takie: z UG przyjechał wójt, J. Czarnecki i Ł. Kowalski, pracownik odpowiedzialny za gminne drogi. Ze Skanskiej był J. Matysek, kierownik naszego odcinka budowy. W czasie dyskusji powtarzały się słuszne zarzuty, że o tę drogę należało zadbać przy uzgadnianiu warunków budowy autostrady. Przecież scenariusz zdarzeń był oczywisty od chwili wytyczenia trasy A!, tzn. zamknięcie połączenia ze Świętosławiem i ostateczne zniszczenie dojazdu do Zelgna. Myślałam, że decyzje o takim znaczeniu dla mieszkańców podejmuje się po zapoznaniu z mapami dróg i osiedli. Zwłaszcza, gdy od projektu do wykonania  mija blisko 20 lat. Powtarzały się też słowa żalu, że Szerokopas jest na szarym końcu i zwykle dla nas już nie wystarcza. Trudno odmówić racji tym opiniom. Prawda- mało nas- ale musimy tu żyć i chcemy żyć nie gorzej niż inni.               (fot.D.Syryczeńska)