24 sierpnia wiejskie zebranie

24 sierpnia.                                                      Wiejskie zebranie

Powodów zebrania było kilka: zaplanowanie budżetu na rok 2011, omówienie udziału w dożynkach gminnych i parafialnych oraz organizacja naszych, wiejskich.
Wszyscy zgodziliśmy się, że nowe stoły potrzebują nowych krzeseł i to ich zakup będzie głównym wydatkiem w przyszłym roku. Ale to wszystko jest w protokole.                                                                                                       

Odnotowania wymaga relacja Kazimierza Gębskiego z wyjazdu do gminy Gąbin. Jechał tam z konwojem wiozącym pomoc dla powodzian. Opowiadał o rozmiarach zniszczeń, o ludzkiej rozpaczy, bezradności i braku nadziei. Powiedział, że tego, co tam zobaczył, nie zdołała przekazać żadna medialna relacja, a spotkanie z ofiarami kataklizmu było prawdziwym wstrząsem. 
Piotr Brzeski odczytał nam list od organizatorów pomocy dla powodzian, list z podziękowaniami. Było nam i miło i smutno.
A w Szerokopasie było wtedy  tak pięknie...


                                                 (fot. M.Więcław)

Wstecz

PLG_SYS_EPRIVACY_UNACCEPT_MESSAGE