Zebranie Grupy Inicjatywnej

!4 czerwca                                          I zebranie grupy inicjatywnej

Mamy szansę znależć się w programie odnowy wsi. Nie wspominałam dotąd, że Piotr złożył deklarację przystąpienia do programu, a w jakiś czas potem  Wioletta, Piotr i ja pojechaliśmy do wójta porozmawiać o tzw. sprawach pilnych, tzn. o wentylacji budynku, remoncie sanitariatów, odświeżeniu kuchni i wyprowadzeniu wody na zewnątrz. Te sprawy p. Czarnecki zobowiązał sie załatwić "od ręki" jako pilne.
Podjęliśmy przy okazji temat odnowy wsi, chcąc wiedzieć, jakie mamy szanse na umieszczenie nas w tym programie. Okazało się, że mamy i o pierwszych skutkach tego faktu chcę teraz napisać, bo przecież jeśli się uda "odnowić" wieś, to będzie to zdarzenia historyczne dla Szerokopasu.
Piotr Brzeski zwołał zebranie - spotkanie z p. Krzysztofem Oleksiakiem, który na zlecenie UG sporządzi dla nas projekt.Pan Oleksiak okazał się sympatycznym i rzeczowym rozmówcą. My przygotowaliśmy się solidnie, bo nasze życzenia i oczekiwania wyszczególniliśmy na piśmie i ,jak mi się zdaje, w rozmowie byliśmy konkretni a nawet kreatywni.
Liderem projektu z ramienia Szerokopasu jest sołtys, a mnie przydzielono funkcję "łącznika". Za tym idzie obowiązek przygotowania i przesłania materiałów potrzebnych do wykonania projektu.
To pierwszy krok "od pomysłu - do przemysłu"

 

PLG_SYS_EPRIVACY_UNACCEPT_MESSAGE