Odnowimy wieś?

16 września                                           Odnowimy wieś?

 Po raz trzeci spotkaliśmy sie z Panem Oleksiakiem. Tym razem na wiejskim zebraniu, które miało dwa najważniejsze zadania: powiedzieć "tak" lub "nie" w sprawie projektu i rozdzielić fundusz sołecki na przyszły rok.
 W pierwszej kwestii nie było wątpliwości. Odnowy chcą wszyscy, a projekt podobał się bardzo, zwłaszcza, że autor wspomógł naszą wyobraźnię, dołączając szkic wizualizacji końcowego efektu. Załącznik Umieszczam  rysunki pana Oleksiaka, żebyśmy chociaż wiedzieli, co opłakiwać, gdy Rada Gminy nas odrzuci.

 Z drugą kwestia jest trochę kłopotu, bo od  roku 2012  trzeba podział funduszu szczegółowo rozpisać. Wiadomo, że większość przeznaczamy na remont kuchni i toalet, ale trzeba robić kosztorys, a to już paskudna robota. Reszta tez musi być zaplanowana w szczegółach, co ogranicza pole manewru w sytuacji, gdy coś przegapimy. Księgowość, to trudny kawałek chleba, szczególnie dla laików. Ale cóż, to nie prywatna kieszeń!

PLG_SYS_EPRIVACY_UNACCEPT_MESSAGE