Dzień Kobiet i Walne OSP

 

17 marca                                                    Narodziny...?

          Wydaje się, że tworzymy lokalną tradycję odbywania wspólnych dorocznych spotkań kobiet i OSP. Część pierwsza
to Walne Zebranie OSP, a część druga - Dzień Kobiet, czyli wspólne biesiadowanie.  Byłoby miło, gdyby w przyszłości też udało się zgrać terminy. Najpierw "chłopcy" debatowali w świetlicy, a my rozpoczęłyśmy nasze święto obok, tzn......w kuchni . Jak zwykle zazdrośnie oglądałam potrawy przygotowane przez sąsiadki, bo i smaczne i apetycznie podane.... A ja? Wciąż się staram, ale rezultaty są mierne. Nadal jestem nowicjuszką.
          Potem zasiedliśmy wspólnie do  przygotowanej wcześniej wieczerzy. Były  życzenia,  piękne purpurowe  róże, toasty tradycyjne i okazjonalne, bo w tym dniu jednostkę OSP zasilili dwaj młodzi strażacy: Krzysztof Plewa i Maciej Więcław-prywatnie mój wnuk. Teraz więc obaj moi chłopcy są w OSP. Składaliśmy życzenia druhowi Zbigniewowi Tarce i wznieśli toast ( zgodnie z obietnicą) na zdrowie kapelana Koślickiego - obaj byli solenizantami tego dnia. Niestety, kapelan nie mógł przyjechać. Tak więc było dużo powodów do świętowania i dobrego nastroju. 
Widzieliśmy, że nasi goście, to jest druhowie:Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Franciszek Piróg, Komendant Gminny Bogdan Koszela i Przew. Gminnej Komisji Rewizyjnej Włodzimierz Romanowski, dobrze się czują w naszym towarzystwie,
bo nie wyrywali się do domu. Był też nasz najmilszy gość, a zarazem współgospodarz Wiesław Bachan i jego żona Hanka. Gdy z żalem wracałam do domowych obowiązków, biesiada trwała w najlepsze. Następnego dnia spotkaliśmy się  
przy         sprzątaniu i krótkich "poprawinach" i rozstali z nadzieją, że w poniedziałek zobaczymy ekipę remontową.

 

 

Na pierwszym planie komendant Koszela i Piotr Brzeski,
 w głębi po lewej Renata Plewa, Zdzisław  Rosek, Wojtek Maćkowski

 

Halina i Bogdan Cybulowie, Zbyszek Tarka, Janka Rosek i Basia Dudek

 

Goście - Bogdan Koszela i Włodzimierz Romanowski

 

Kazik Gębski, Franciszek Piróg i Wiesław  Bachan

 

A to my: od prawej Viola Maćkowaka, Maria Gębska (przewodniczące KGW),
Hanka Bachan, Basia Dudek, Halina Cybula, Janka Rosek,
Renia Plewa i ja- Dana Syryczeńska

 

Dzielni strażacy: na tle pieca B.Koszela,B.Cybula, W.Romanowski,W.Maćkowski,
Z.Rosek, J.Śmigielski, K.Gębski, W.Bachan, M.Więcław, F.Piróg, M.Więcław, K.Plewa,
S.Tarka, P.Brzeski, S.Gil.

 

Basia, Hanka, Maria i ja

 

Kazik z  p, Pirogiem i Krzysiem Plewą - " świeżo upieczonym" druhem

 

Już poznacie, że to Renata, Halina, Bogdan, Zbyszek i Janka.

 

p style=

PLG_SYS_EPRIVACY_UNACCEPT_MESSAGE