Zaległości - cały maj. A działo się...!

26 maja                    Warto zapisać

wydarzenia, na które nie znalazłam czasu we właściwym czasie. To nie lenistwo tylko przymusowe ograniczenia pracy przy komputerze. A pisać wciąż trzeba, bo rocznica już za chwilę. 

 

29 i 30 kwietnia                                 Przecieranie szlaków.

Były  u nas z krótką wizytą grupy mieszkańców wsi  z przeciwległego krańca gminy z Brąchnówka, z Grzywny, z Kończewic i z Nawry. Zorganizowała tę wyprawę pani Justyna Błaszczyk, by pokazać m.in. Szerokopas. Byłam tam z przewodniczącą KGW i z sołtysem. Jest nawet kilka zdjęć Popatrzcie.... 

04 maja                                     Msza z okazji św Floriana.

Byłam na tej mszy. Pojechałam, żeby zrobić zdjęcia i zdarzenie opisać. Niestety, nowy sprzęt w kościelnym półmroku się nie sprawdził, a raczej ja jako użytkowniczka się nie popisałam, zdjęcia nie wyszły. Udały się tylko dwa na zewnątrz. Byłam złą i pisać też mi się odechciało. Powiem jednak, że kazanie kapelana Z.Koślickiego było poruszające. Nieczęsto takie się słyszy. Jednostki prezentowały się pięknie, świeciło słońce.  Miło było popatrzeć na galowe mundury druhen i druhów z OSP. 


07 maja                          Otwarcie nowej siedziby  biblioteki w Zelgnie

Bardzo chciałam tam być. Dostałam  prześliczne zaproszenie i nie mogłam pojechać. Nie będę pisać  relacji z relacji, bo na pewno czytaliście opisy z pierwszej ręki. Do dziś żałuję.

08 maja.                           Niespodzianka od Wójta!    

To już reguła, ze omija mnie to co miłe.  Od paru lat kochają mnie tylko obowiązki.  Pan Jacek Czarnecki zafundował kobietom z Kół Gospodyń wycieczkę do Ciechocinka.Przyjęłyśmy to z satysfakcją jako dowód, że jesteśmy doceniane jako obywatelki gminy. Wybierałyśmy się z Janką, Beatą, Haliną i Violą.
Cieszyłam się na możliwość bliższego poznania pań z innych wsi, na tzw. integrację. I była, ale beze mnie. Podobno wyprawa udała się nad wyraz, kobiety wróciły zachwycone także tym, że wójt potrafi być dobrym kompanem. My to  już wiedziałyśmy, ale penie z innych wsi  podobno  bardzo tym ujął.
Ja mogłam sobie pooglądać zdjęcia, do czego niniejszym zapraszam.

em

PLG_SYS_EPRIVACY_UNACCEPT_MESSAGE