A jednak dostaliśmy puchar.! Zawody OSP w Kończewicach

17 maja                                     Do kolekcji

Do kolekcji pucharów z lat dawnych nasi Oldboye z OSP dodali kolejny. Nie wierzycie? Oto dowód


Co prawda drużynę  odmłodzili aż czterej studenci, ale i tak średnia wieku zawodników wyniosła 37 lat. Młodych nie starczyło nawet na sztafetę, więc pobiegł naczelnik i udział wzięli! A biegł tak szybko, że fotograf nie zdążył i zdjęcie jest pozowane.

Przy okazji sztafety, ja - od dziecka kibicująca lekkoatletom- dałam się omamić moim wnukom. Powiedzieli mi, że im więcej punktów tym lepiej. Jak ja się cieszyłam,  i jak zaciskałam kciuki, żeby nikt nie zdobył więcej! Chyba po raz pierwszy   Los  mnie wysłuchał. Dobrze, że nie tylko ja dałam się nabrać. Koniec końców nasi  druhowie sprawili się dobrze, w ćwiczeniu bojowym  nie popełnili żadnego błędu, tylko zabrakło rutyny czyli częstych zespołowych  treningów, wówczas czas też byłby na piątkę.
Ale trudno, studenci nieczęsto są na miejscu w pełnym składzie. Cieszymy się, ze wola walki naszych "chłopaków" została doceniona i dostali puchar  za  upór i waleczność. Dla najstarszej jednostki ufundował go poseł z Torunia Zbigniew Giżyński.i nawet osobiście wręczył Znacie go, prawda? Tylko skąd on zna nas? Chyba od prezesa K.Gębskiego?!
Oczywiście nie obyło się bez przygód. Po startach drużyn młodzieżowych lunął deszcz. My, druhny siedziałyśmy pod wiatą, ale nasz kolega B.Cybula sędziował na środku boiska w galowym mundurze. Wyobrażacie sobie jak cierpiał? Ale jak widać na fotce,nie stracił humoru. Słowem mimo deszczu i zimna, zawody były udane.

 Był i przykry incydent, który na szczęście nie zakończył się tak źle, jak się obawiano. Na śliskiej trawie upadła zawodniczka, wąż wymknął jej się z rąk i woda pod ciśnieniem uderzyła druhnę obok. Ostatecznie nic poważnego się nie stało, ale "sprawczyni" zdarzenia przeżyła horror, zanim nie przekonała się,
za koleżanka wyszła cało z opresji. 
Dodam jeszcze, że całe zawody można było obejrzeć w internecie, bo zostały sfilmowane przez firmę, której nazwy nie podam, żeby nie było że reklamuję....Resztę sobie "dośpiewajcie" oglądając zdjęcia.

       

PLG_SYS_EPRIVACY_UNACCEPT_MESSAGE