Walne OSP

                                                        Nasza OSP rozpoczęła kolejny sezon

Jak co roku odbyło się Walne Zebranie. Tym razem było znów inaczej. Na połaczenie z Dniem Kobiet było zbyt wcześnie, ale za to jednostka zebrała sie w składzie powiększonym o druhny. Niestety, i tym razem nie byłam obecna, więc będzie tylko krótka informacja z drugiej ręki.
Część oficjalna  zaszczycili - jak zawsze - przedstawiciele  gminnych władz OSP, a zarazem druhowie naszych druhów, jak zawsze  był też  druh kapelan. Wiem, że dotychczasowy Zarzad jednostki otrzymał absolutorium, a obrady upłynęły w miłej atmosferze, która  znacznie się podniosła, gdy druhny zaprosiły do stołu.  Były dania gorace i zimne, napoje zimne, gorace i jeszcze gorętsze, druhowie wznosili znany strażacki toast ...słowem było  inaczej niż w zwykłe powszednie dni we własnych domach. Żałowałam, że nie mogłam w tym uczestniczyć ani jako druhna, ani jako kronikarka, choć powinnam z obydwu powodów.

P.s. Od jakiegoś czasu system, w którym piszę kronikę,  nie uznaję znaku "a" z ogonkiem, dlatego "dania sa gorace."
       Wybaczcie!

 

PLG_SYS_EPRIVACY_UNACCEPT_MESSAGE