Gminny Dzień Kobiet

 

                                    Dusza śpiewała w Głuchowie

Tym razem Wójt, Jacek Czarnecki zaprosił nas, kobiety, do Głuchowa. Tam w wielkiej sali gimnastycznej wysłuchałyśmy koncertu wokalnego. Spotkanie rozpoczęły 
dobrze znane w Gminie młode wykonawczynie, siostry Majewskie. Słyszałam je  kilka lat temu i już wtedy urzekło mnie piękno ich głosów i zadziwiajaco dojrzała interpretacja. Nie zawiodłam się i teraz. Przyznam się, ze nawet mnie wzruszyły wykonaniem niektórych piosenek. Dziewczęta występowały na tle eleganckiej dekoracji przygotowanej przez  pania Darię Bogdanowicz i 
młodzież z gimnazjum. Grało trio: fortepian, kontrabas, perkusja.
Oficjalna część uroczystości sprowadziła na scenę panów. Był gospodarz uroczystości i zarazem fundator J. Czarnecki, gospodarz budynku dyrektor  gimnazjum W.Rosiński, przewodniczacy RG J.Iwański, prezes OSP F.Piróg, radny Ł.Kowalski, poseł J.Dzięcioł i ppłk E.Kaniecki. Każdy z panów miał wdzięczny bukiet kwiatków i wręczał go właściwej pani. Bukiety odbierały niedawno wybrane sołtyski i  niewiasty szczególnie zasłużone dla gminy. To był miły i chwilami zabawny fragment uroczystości.
Potem był koncert. Sopran i baryton wykonywali arie operetkowe i znane i lubiane pieśni np. O sole mio, Besame  Mucho (Całuj mnie mocno..), Jalousie (Zazdrość) i inne.
Nie wiem, co było nie tak. Czy pogłos zwykły w sali gimnastycznej, czy źle ustawione nagłośnienie, ale śpiewacy trochę mnie zawiedli, zwłaszcza sopran. Jednak to chyba tylko moje grymasy, bo sala nagrodziła ich oklaskami na stojaco.
Po koncercie gospodarze ugościli nas owocami, ciastem, kawa i herbata.
Zrobiłam kilka zdjęć, ale nie jestem z nich zadowolona. Zreszta sami ocenicie. Z Szerokopasu byli Ania i Piotr Brzescy z synowa, Halina i Bogdan Cybulowie i niżej podpisana. Zrobiłam fotki kilku koleżankom z zaprzyjaźnionych KGW. Mam nadzieję, że nie maja nic przeciwko pojawieniu się na nasze stronie.

 

PLG_SYS_EPRIVACY_UNACCEPT_MESSAGE