Święto patrona strażaków

03 maja                                        Razem i oddzielnie

W tym roku strażackie święto zorganizowano trochę inaczej. Wspólna dla całej gminy była tylko msza w Dźwierznie.
Oficjalna część obchodów odbyła się w każdej jednostce osobno. A wszystkiemu winien Grzegorz i  110 urodziny tamtejszej OSP. Wielka feta będzie  06 czerwca i będzie to zarazem gminne święto strażaków.
Tym razem nie będzie słownej relacji, bo wszystko zobaczycie na fotkach. Michał Więcław  zrobił fotoreportaż, który umieści na swoim blogu (http//michalwieclaw.wordpess.com), a ja wybrałam część zdjęć i tu je umieszczę rękami pana Pawła Rutkowskiego.


Sceny z Kościoła, z mszy  w intencji Strażaków

 


A to już u nas. Nasi druhowie odbieraja odznaczenia za staż w OSP i odznakę "Wzorowy Strażak".
Na koniec jednostka w prawie pełnym żeńsko - męskim składzie.

 


Tu co ciekawsze portrety.

 


Bardzo skromny poczęstunek: "czym chata ....itd"

PLG_SYS_EPRIVACY_UNACCEPT_MESSAGE