Byliśmy, jesteśmy i jeszcze pobędziemy!

30 stycznia

Walne OSP

Tego dnia odbyło się to doroczne uroczyste zebranie naszej jednostki. Tym razem znów występowałyśmy w podwójnej roli - najpierw pełnoprawnych członkiń OSP czyli druhen, potem kuchmistrzyń i hostess. Zreszta muszę przyznać, że druhowie starali się pomagać.
                 Przyjechali ważni goście i zebranie od razu nabrało wagi. A byli to: płk.Edward Kaniecki - inspektor do spraw OSP z ramienia UG, Wiesław Bachan - prezes zarzadu oddziału powiatowego OSP, mł. kpt. Arkadiusz Gębka - mł. specjalista KM PSP Toruń, Bogdan Koszela - komendant gminny OSP, Władysław Romanowski - przewodniczacy gminnej komisji rewizyjnej, Kazimierz Gębski prezes zarzadu OSP w Szerokopasie.
               Obrad nie będę streszczać, ale powiem, co mnie zainteresowało szczególnie. Otóż płk. Kaniecki wypowiedział się na temat musztry  nieobecnej dziś w szkoleniu strażaków i skutków tego zaniechania. Widać to podczas dużych uroczystości, gdy konieczny jest krok marszowy, widać w sposobie noszenia sztandarów i niekiedy w braku szacunku dla munduru, czego wyrazem jest delikatnie mówiac niestaranność. Bardzo mi się to podobało, bo tak sobie niekiedy myślałam : ' oj, za tym mundurem panny by sznurem nie pobiegły" Pół żartem  mówiono tez o średniej  wieku w jednostce ( pomyślałam, że dla dobra sprawy powinnam zrezygnować), ale przecież zapisało się pięciu młodzieńców , a niebawem dołaczy szósty. I może jeszcze ktoś się skusi?
Ale to na marginesie.
                Najważniejsze były wybory w naszej jednostce. Zmian dużych nie było, tyle że  zastępca prezesa został Wiesław Bachan, a w komisji rewizyjnej miejsce Janusza Śmigielskiego zajęła Renata Plewa. I co?! Mamy druhnę w zarzadzie! Mam nadzieję, że jej woda sodowa do głowy nie uderzy i nadal będzie z nami dziabała sałatkę ,albo co innego w kuchni robiła. Tyle na koniec, że było nieźle!!!