8 Marca w Szerokopasie

18 marca                                   Nasze Święto

Tradycyjnie już 8 marca nasze kobiety przyprowadziły swoich mążczyzn. W dziewiętnastym wieku mówiono, że kobieta jest zerem a mężczyzna jedynką, więc to on nadaje jej wartość. Takie było prawo i obyczajowe normy. Dziś na ogół kobieta decyduje kim jest - z mężczyzną czy bez niego. Jednak w tym dniu to partner powinien akcentować atrakcyjność swojej pani, więc dobrze jest mieć go pod ręką.

Muszę wyznać, że od 2006 roku pierwszy raz nie byłam na tym spotkaniu. Wsąpiłam, co prawda, dosłownie na pół godziny, ale to wystarczyło, by zobaczyć, że panie znakomicie się bawią i trochę było mi żal .Miło było spotkać naszą poetkę pania  Krystynę Tarkę, poznać kuzynkę Bożeny Żurawskiej i posłuchać serdecznego śmiechu. Potrawy, jak zwykle, były wymyślne i smaczne, trochę trunku na rozluźnienie i najsmaczniejsze - pogaduchy w żartobliwym nastroju. Warto zaznaczyć, że w świetlicy spotkały się cztery pokolenia : babcie, córki, wnuczki i prawnuczki. Popatrzcie na fotki. Miłe to, gdy się patrzy na buźki malutkich kobietek. Jakie będą po latach? Życzę im, by jak najdłużej zachowały dziecko w sercu i młodzieńczą radość. A teraz kilka zdjęć.

 

 

PLG_SYS_EPRIVACY_UNACCEPT_MESSAGE