Z ostatnich miesięcy... skrót informacji.

 

Sierpień 

                                    Skrót wiadomości 

Dawno tu nie zaglądałam, bo po prawdzie nie działo się nic wartego odnotowania. Dopiero teraz jest o czym pisać. I tak w sierpniu mieliśmy dwa ważne zebrania, na których zapadły, oczywiście, ważne decyzje.

Pierwsze z nich sołtys P. Brzeski zwołał, by przedstawić wsi propozycję B. Cybuli, by w 2019 roku u nas, w Szerokopasie, zorganizować gminne dożynki.

Głównym argumentem było to, że jest to jedyna szansa, by Rada Gminy zgodziła się dla Szerokopasu wyasygnować pieniądze z budżetu. Dzięki temu można by zakończyć rozpoczętą w 2014 roku odnowę wsi. A potrzeby są. Na przykład drogi wiodące z centrum do Drzonowa, do Bocienia i Świętosławia, oraz dokończenie remontu świetlicy. Nasz fundusz sołecki jest nieduży, działalności gospodarczej mało, duże gospodarstwa rolne tylko dwa, więc sami sobie nie poradzimy.
Opinie o pomyśle były różne,także zdecydowanie negatywne, ale zgodziliśmy się, acz jeszcze bez wiążącej decyzji, wystąpić z tym pomysłem do wójta.

Wójt przyklasnął nam i uspokoił obawy, mówiąc, że ta uroczystość obciąża przede wszystkim budżet gminy i jej pracowników, a że potrafimy się zorganizować już dowiedliśmy.

 

Drugie zebranie sołtys zwołał w celu podzielenia funduszu sołeckiego i podjęcia ostatecznej decyzji o dożynkach. Jak zwykle wyszedł do zebranych z przygotowanym przez Radę Sołecką projektem wydatkowania pieniędzy, ale przedstawienie go poprzedził ostateczną rozmową o organizacji dożynek. Zebrani nie byli jednomyślni, jednak na koniec tylko jedna osoba pozostała nieprzekonana, a reszta opowiedziała się za. W wyniku takiej decyzji wolne środki z funduszu przeznaczyliśmy na dożynki.

Naturalną koleją rzeczy było wytypowanie zespołu organizacyjnego i jego ścisłej czołówki oraz starosty, starościny i ich zastępców.

Do zarządu wybrano jako przewodniczącego B. Cybulę (jak wymyślił, niech się męczy)P. Brzeskiego, V. Maćkowską i mnie czyli D. Syryczeńską. W takim składzie zrobiliśmy 600 lecie, więc może i tym razem się uda.Do zespołu dołączyła E. Jędrzejewska, R. Plewa i E. Chrzanowski wymiennie z żoną.Piotrowi Brzeskiemu poruczono rolę starosty dożynek, a Violettę Maćkowską wybraliśmy na starościnę. Przygotowując nasze wnioski do gminnego budżetu na 2019, dołączyliśmy długą listę życzeń, mając nadzieję, że organizacja dożynek we wsi jest mocnym argumentem. 

Dopusciles zpisywanie ciasteczek na tym komputrze. Ta decyzja jest odwracalna.