Wybory w Szerokopasie

 

08 lutego

 

 

 

                                       Wybory w Szerokopasie

 

 

     Zgodnie z harmonogramem ustalonym w UG zebraliśmy się, by jak co roku rozliczyć się z przeszłością Zebrało się nas sporo, bo aż 24 osoby i dwóch gości, nasz opiekun gminny Patryk Zabłocki i radny z naszego terenu Tomasz Szczepański.

     Właśnie radny poprowadził zebranie, a dotychczasowy sołtys Piotr Brzeski zeznawał w sprawie naszych uczynków w roku 2018 i rozporządzania kasą. Okazało się, ze UG zaoszczędził na nas jakieś 350 zł ! Czegoś nie doliczyli, albo doliczyli i nie wiedzieliśmy, ze jeszcze tyle mamy do przehulania. Cóż trudno! Ale i tak ich kochamy, prawda?

      Najciekawszym zdarzeniem był wybór nowego sołtysa i jego doradców. Ponieważ nie były to wybory do parlamentu Unii Europejskiej, gdzie płacą nieźle, więc i tłumu kandydatów nie było. Ale ponieważ mieszkańcy Szerokopasu serio traktują obywatelski obowiązek, stary (tylko stażem, oczywiście!) sołtys Piotr Brzeski zgodził się dalej pełnić tę zaszczytną funkcję i otrzymawszy 100% głosów, został nowym sołtysem. Podbudowane jego przykładem doradczynie postanowiły, również pro publico bono, trwać na stanowisku, co zebrani jednomyślnie zaakceptowali. Przewidując ogrom zadań dożynkowych wieś stwierdziła, że co pięć głów to nie cztery i doceniając społeczną aktywność Renaty Plewy dodała ją do zespołu doradczyń sołtysa. Zgodziła się, choć uposażenia jak u prezesa NBP nie dostanie. Po prawdzie to żądnego nie dostanie. Tak więc władze wsi to od dzisiaj :

 

                         Sołtys...............................Piotr Brzeski

                         Rada Sołecka...................Violetta Maćkowska

                                                   ................Renata Plewa

…                                                                    ................Janina Rosek

                                                                    …............... Danuta Syryczeńska

 

PLG_SYS_EPRIVACY_UNACCEPT_MESSAGE