Klimaty

Październik 2019

 

                              Klimaty (31 sierpnia / 01 września)

 

To już ostatni rozdział. Tu znów więcej powiedzą zdjęcia niż ja. Bo o czym napiszę? Trochę o nas jako gospodarzach uwijających się, by gościom niczego nie brakowało. Nasze stanowisko to była nowa altanka służąca za „chatkę z ciasta”.

Dziewczyny w zielonych fartuszkach i wiankach, sprezentowanych przez koleżanki z Lipienka, częstowały naszymi wypiekami i trzeba powiedzieć, że miały one wielkie wzięcie. I wypieki i cukierniczki ( w tym wypadku to rodzaj żeński od cukiernika). Janka Rosek, Ewa Chylińska, Ewa Jędrzejewska, Krystyna Lis, Beata Guściora, Agnieszka Chrzanowska wyglądały tak apetycznie jak ciastka, prześcigały się w obsłudze klientów, uśmiechały nieustannie, podając kawę, herbatę i talerzyki z wybranymi specjałami.   Nasi panowie pomagali w dobywaniu z chłodni i donoszeniu ciast.

Tymczasem w świetlicy przeznaczonej dla sponsorów i specjalnych gości były dania sprowadzone od „Boryny” i podane na tzw. szwedzkim stole. Borynowe dziewczyny robiły drinki i gdy trzeba było podawały potrawy. Tutaj też pokrojony został dożynkowy tort upieczony po mistrzowsku przez Agnieszkę Banaszek. Zobaczycie ją na zdjęciu w towarzystwie Violi, Jacka Czarneckiego i naszego przewodniczącego Bogdana Cybuli tuż przed tym, jak wójt będzie próbował pokroić tort. Zobaczycie też gości zajętych rozmową, roześmianych, bądź poważnych, gdy temat nie był wesoły. Spotkali się przecież także ci, którzy rzadko się widują, a wtedy rozmowy są różne. Jakie były nastroje, ile zabawy, jaka atmosfera też można dostrzec na fotkach. Podobno było dobrze ponad tysiąc osób (!), a nigdzie nie było tłoku. Kto chciał, miał gdzie usiąść, postawić szklankę z piwem, tackę z jedzeniem, skryć się w cieniu przed słońcem, bo prażyło wspaniale. pobawić się z dziećmi albo pogawędzić z naszym "Wodziankiem"

O nocnej zabawie nic nie napiszę, tylko tyle że grał zespół „Mario Band”.

Dużo tego było. Większość widzieliście i słyszeli, jednak kronikę pisze się z myślą o przyszłości, o tym że  po latach odnajdziecie tu swoje młodsze, radosne twarze i czytać będziecie o tym, jacy byliście twórczy, pomysłowi, dowcipni i w ogóle pełni życia.

 

PLG_SYS_EPRIVACY_UNACCEPT_MESSAGE